Kultūros edukacijos projektas „Žaidžiame teatrą- pažįstame pasaulį”
Rugsėjo 11 dieną „ Labaiteatras” pradeda vykdyti kultūros edukacijos projektą „Žaidžiame teatrą- pažįstame pasaulį”, kurį remia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Per tris rudens mėnesius projekto veiklos bus vykdomos aštuoniuose Dienos centruose visoje Lietuvoje : Kriūkuose (Šakių raj., Akmenėje, Kaune, Rokiškyje, Ukmergėje, Bagaslaviškyje ( Širvintų raj.), Vilniuje.
Jau penkerius metus sėkmingai kultūrinę veiklą vykdantis teatras šeimai „Labaiteatras” savo veikloje ypatingai didelį dėmesį skiria kultūrinei vaikų edukacijai. 2015 ir 2016 metais vykdytas ir Lietuvos kultūros tarybos remtas projektas „Žaidžiame teatrą- pažįstame pasaulį” (skirtas atokesnėse kaimo vietovėse gyvenantiems vaikams) sulaukė gausybės teigiamų atsiliepimų ir pageidavimų projektą tęsti. Šį kartą teatro kūrėjai nusprendė projekto veiklas išplėsti, ypatingą dėmesį skirti įdomesnei kultūros edukacijai, dirbtuvėlėms, maksimalaus vaikų įtraukimo mechanizmams sukurti ir įgyvendinti. Taip pat nuspręsta į programą įtraukti vaikus, turinčius negalią, bei dėl socialinės atskirties stokojančius platesnio, įvairesno kultūros pažinimo. Kultūrinės edukacijos programa „Žaidžiame teatrą- pažįstame pasaulį” skirta vaikams nuo 6 iki 10 metų. Įvairių Lietuvos miestų Dienos centrus lankantiems vaikams bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu jie drauge su dailininke scenografe Roberta Poškaite išmoks pasigaminti teatro veikloms reikalingų lėlių, teatrinio kostiumo detalių, kaukių, teatrinio rekvizito ir paskui visa tai jie galės panaudoti interaktyviuose „Labaitearo” spektakliuose „Aplink pasaulį” bei „Interviu su šlykštukais”. Interaktyvūs spektakliai suteiks mažiesiems žiūrovams galimybę patiems pasijusti spektaklio dalimi, dalyvauti veiksme, todėl jie daug geriau įsidėmės visą informaciją ir spektaklis taps įdomesne pasaulio pažinimo, geografijos, teatro suvokimo pamoka. Teatrinis žaidimas turi plačias perspektyvas įvairiuose mokymo procesuose, todėl „Labaitearto” kūryboje bei kultūrinėje veikloje jis užima labai svarbią vietą.
Spektaklyje „Aplink pasaulį” žaidimo forma vaikai yra supažindinami su kitomis pasaulio šalimis. Edukacinis spektaklis žaidimas skatina vaikų smalsumą geografijai, šalių papročiams, augina patriotizmą bei meilę gimtinei. Taip pat siekiama, kad vaikai susidomėtu teatru kaip žaidimu, pajustų jo galimybes, lavintų vaizduotę. Spektaklio- žaidimo metu mažieji „keliautojai” patiria gausybę nuotykių, susipažįsta su įvairių kultūrų žmonėmis, išmoksta įvairių dainų, žaidimų, sužino apie įvairių šalių papročius, patys patiria, ką reiškia būti aktoriumi, scenografu ar režisieriumi.
„Interviu su šlykštukais” – muzikinis pažintinis spektaklis apie padarėlius, kuriuos žmonės dažniausiai vadina „šlykštukais”. Tai sliekai, gyvatės, rupūžės, vorai, vikšrai ir visi kiti padarėliai, kurių dauguma žmonių šlykštisi arba bijo. Bijo, nes nepažįsta. Spektaklio kūrėjai siūlo vaikams drauge pažaisti ir paimti interviu iš „šlykštukų”, artimiau su jais susipažinti ir sužinoti, ar gyvatė turi ausis, ar tikrai sliekai gali atsiauginti galvą, ar visi vorai mato prastai, ar rupūžė jaudinasi, kad yra negraži ir dar daug kitų įdomių dalykų. Spektaklis „Interviu su šlykštukais” – puiki edukacinė priemonė netradicinam, įdomiam ir efektyviam ugdymui, gamtos pažinimo pamokos paįvairinimui, o taip pat ir lėlių teatro specifikos pažinimui, nes prieš tai dirbtuvėlėse vaikai drauge su scenografe gamina gyvūnėlių lėles bei kaukes.
Kultūrinės edukacijos programos „Žaidžiame teatrą- pažįstame pasaulį” pabaigoje „Labaitearo” kūrėjai ir vaikai bei jų ugdytojai susitiks diskusijai ir įspūdžių pasidalinimui apie tai, ką patyrė, ką sužinojo, ką suprato, ko nepavyko suprasti, kokių lūkesčių jie turėtų, kas dar jiems būtų įdomu ir naudinga. „Labaiteatro” kūrėjai tikisi, kad šios diskusijos, įspūdžių pasidalinimai bus labai naudingi toliau vystant kultūrinės edukacijos veiklą.